Zīmols |
---|
Vitmīns 20ml
PREPERĀTA IEDARBĪBA:
Vitmīnu lieto sēklu diedzēšanai, augu apsakņošanai un stabilizācijai. Tas aktivizē vielmaiņu un uzlabo minerālvielu uzņemšanu. Ar preparātu apstradātās sēklās pieaug apvalka caurlaidība, pāatrinās sēklu dīgšana, ražas ienākšanās , spraudeņu apsakņošanās, lapu un stublāju augšana. Mēslošanas līdzekļi īpaši ieteicams pielietot lēni, grūti dīgstošu sēklu apstrādei.
Par produktu:
Vitamīnu izmanto sēklu diedzēšanai un augu apsakņošanai. Tas aktivizē vielmaņu un uzlabo minerāvielu uzņemšanu. Vitamīnu īpaši ieteicams pielietot lēni, grūti dīgstošu sēklu apstrādei, retu vai vērtīgu augu kultūru un ārsniecības augu audzēšanā. Stimulē arī augu rezistenci – izturību pret augiem patogēnām bakterījām un sēnēm.
Pielieto – Dekortīviem augiem, dārzeņiem, kartupeļiem, graudaugiem.
Mērķis – dabiska augu attīstības stimulācijas un stabilizācija.
Iedarbība – satur dažādus mikroorganismu izdalītus, augiem labvēlīgus viemaiņas produktus – auksīnu, citokīnu, giberelīnus, aminoskābes u.c. Apstrādājot ar vītamīnu pieaug sēklas apvalka caurlaidība, paātrīnās sēklu dīgšana, ražas ienākšanās, spraudeņu apsakņošanās, lapu un stublāja augšana, palielinās līdz 60% sakņu svars. Ražas pieaugums – vasaras kviešiem 4-5 c/h; miežiem 5c/ha; cukurbietēm 4-8t/ha. Spraudeņu apskakņošanās palielinās par 50%
VITMĪNS – ir mikrokobioloģis preparāts, kas satur mikroorganismos (pseudomonas, azotobacter spp. u.c.) un to vielmaiņas produktus – aksīnus, citokīnus, giberelīnus, aminoskābes u.c. Izpaužas 3 virzienos. – aktivizē olbaltumvielu sintēzi, ietekmē fermentu aktivitāti, izmaina membrānu transporta īpašības. Absciskābe regulē augšanas un morfoģenēzes procesus. Absciskābe veicina lapu un augļu nomešanu, piedalās ģeotrppisma reakcijā. Tā darbojas arī kā antitranspirants. Etilēnu uzskata par specifisku novecošanās hormonu. Tas veicina lapu nobiršanu, augļu nogatavošanos, pumpuru miera perioda iestāšanos. Etilēna biosintēzi augos pavada straujš elpošanas intensitātes pieaugums. Kavējot stumbra stiepšanos garumā, tas stimulē tā paresnināšanos un mehānisko figerenciāciju. Tieši šī etilēna īpašība kļuva par pamatu etilēnveidotāju pretveldres preparātu ražošanai un plašai izmantošanai lauksaimniecībā. Pēc inficēšanās ar kādu sēņu vai baktēriju izcelsmes mikroorganismu, brīvo aminoskābju saturs augā izmainās parasti palielinās. To izskaidro ar to ka nenotiek brīvo aminoskābju tālākā izmantošana.